Svarbi informacija:  Kosmetika, Dovanos, Grožio taškai, Nuolaidos...
Prekių ženklai

Kosmetika

Kosmetika – tarsi moterų ginklas, nuginkluojantis stipriąją lytį. Filosofas Platonas (422-347 pr. m. e.) kažkada rašė, kad – „Moteris be kosmetikos, kaip maistas be druskos“. Nors vyrai taip pat naudoja kosmetiką, bet tarp žodžio „kosmetika“ ir moterų galima drąsiai dėti lygybės ženklą. Terminą „kosmetika“ sugalvojo graikai. Kosmetika - išvertus iš graikų kalbos (κοςμητική) reiškia gražinimo meną.
 
Kosmetikos istorija siekia neatmenamus laikus ir nėra vieningos nuomonės, iš kur kilo kosmetika ir ką laikyti tikrąja kosmetikos gimtine. Dėl šio titulo varžosi senovės Egiptas ir Graikija. Teigiama, jog pirmasis rastas archeologinis kosmetikos naudojimo įrodymas yra iš senovės Egipto ir siekia maždaug 4000 m. pr. m. e. Na o, Senasis testamentas aprašo net kosmetikos naudojimą tarp žydų.
 
Kosmetika ir jos paskirtis ilgą laiką nuolat kito, kaip ir nuomonė apie moteris, kurios naudojo kosmetiką ir dažėsi. Pavyzdžiui, Viduramžiais moterys, kurios dažėsi buvo smerkiamos, o kosmetika tarsi buvo palaido elgesio moterų atributas. XIX a. Anglijoje kosmetiką naudodavo daugiausiai tik prostitutės, o karalienė Viktorija viešai pasmerkė veido dažymą kaip netinkamą ir vulgarų paprotį, priimtiną tik aktoriams. Tuo tarpu Renesanso laikotarpiu moterys galėjo lengviau atsikvėpti ir leisti sau naudoti kosmetiką. Tik naudojamų kosmetikos gaminių sudėtys buvo pavojingos gyvybei. Tarp aukštuomenės buvo paplitusi mada veidą balinti pudra, gaminama iš baltojo švino arba balinti odą kalkių ir acto mišiniu, talku, siera.

Ilgą laiką moterys buvo skirstomos į nepadorias, kurios naudoja kosmetiką ir padorias, kurios nesidažo. Net Adolfas Hitleris manė, kad kosmetika tinkama tik klounams, o ne aukštesniosios rasės moterims. Tik tuomet, kai kosmetika prasibrovė į pramogų pasaulį, ji įgavo naują reikšmę. Prasta filmų kokybė reikalavo didelio sluoksnio dekoratyvinės kosmetikos, kad aktorių veidai būtų kur kas išraiškingesni. Maždaug iki XX a. vidurio kosmetikos naudojimas išplito beveik visose pasaulio šalyse.

Šiandien moterys jau be jokios baimės renkasi kosmetiką, kuri padeda išsaugoti ir puoselėti grožį (veido kremus, kūno losjonus) ir kosmetiką, kurios dėka galima paslėpti trūkumus ir pabrėžti privalumus (dekoratyvinės kosmetikos gaminius). Šių dienų technologijos yra tiek pažengusios, kad kosmetikos gamintojai nuolat mus stebina vis naujais kosmetikos gaminiais, jų įvairove ir spalvų deriniais. Daugiau skaitykite čia: Kosmetika blogas


Neteisingas el. pašto adreso formatas Registruokitės